تهویه برتر؛ حرفه ای در کولرگازی، داکت اسپلیت، پکیج و رادیاتور

کدهای خطا و ارور کولر گازی ال جی

5

نمایش کد خطا یا ارور بر روی نمایشگر لوازم خانگی، در واقع راهنمایی برای پی بردن به محدوده احتمالی بروز اشکال در دستگاه شما است تا به این ترتیب راحت تر بتوانید به مشکل دستگاه خود پی ببرید. دقت کنید که  کد خطا یا ارور ها به محل بروز اشکال به صورت دقیق اشاره نمی کند، بلکه محدوده بروز خطا را نشان می دهد. بنابراین برای پی بردن به اشکال واقعی باید حتما در زمینه تعمیرات دستگاه خود تخصص و دانش کافی داشته باشید. در این قسمت قصد داریم شما را با کد خطا و ارور کولر گازی ال جی اینورتر (LG) آشنا کنیم.

کدهای خطا و ارور کولر گازی ال جی

شماره تلفن نمایندگی کولر گازی ال جی

تهویه برتر مرکز فروش کولر گازی ال جی می باشد. فاصله ی ما با شما به اندازه یک تماس تلفنی کوتاه است.

ارور CH38 کولر گازی LG


ارور CH38 مربوط به نشتی گاز در دستگاه کولرگازی ال جی است.

در صورت مشاهده‌ی این پیغام خطا بر روی نمایشگر کولر گازی، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید؛ سپس دستگاه را روشن کنید. در صورتی که مجدد ارور CH38 روی نمایشگر کولرگازی نمایان شود، نیاز به بررسی دستگاه از سوی تکنسین و تعمیر کولر گازی می باشد.

پیغام CO کولر گازی ال جی


 پیغام CO کولرگازی ال جی مربوط به عملکرد تمیزکنندگی خودکار دستگاه (Auto clean) کولر گازی ال جی است.

زمانی که برنامه Auto clean را بر روی کنترل دستگاه فعال می‌نمایید، بعد از خاموش کردن کولر، دستگاه وارد مرحله‌ی «تمیز کننده خودکار» می‌شود؛
در این حالت دمپر یا همان دریچه خروج هوا از پنل، در حالت نیمه‌بسته می‌ماند و فن با سرعت پایین گردش می‌کند. گردش فن برای حذف رطوبت، فقط در مد سرمایش یا عملکرد جذب رطوبت انجام می‌شود.
در این حالت پیغام CO بر روی نمایشگر کنترل نمایان می‌شود (به مدت نیم ساعت روی نمایشگر کنترل و برای برخی از دستگاه‌ها بر روی نمایشگر پنل نیز نمایش داده می‌شود.) و زمانی که مرحله Auto clean به پایان برسد، دستگاه خاموش خواهد شد.

پیغام CO کولرگازی

در برخی مدل‌های کولر گازی ال جی، هنگام عملکرد تمیز‌کنندگی خودکار، یکی از دو علامت مقابل بر روی نمایشگر کولرگازی نمایان می‌شود.

 

ارور CH01 کولرگازی ال جی


ارور CH01 مربوط به بروز خطا در سنسور هوای پنل کولرگازی ال جی است.

در صورتی که دستگاه کولر گازی شما، این ارور را نمایش می‌دهد، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید؛ سپس دستگاه را روشن کنید.در صورتی که مجدد ارور CH01 روی نمایشگر کولرگازی نمایان می‌شود، نیاز به بررسی دستگاه از سوی تکنسین وجود دارد.

ارور CH02 کولر گازی LG


ارور CH02 مربوط به بروز خطا در سنسور لوله ورودی پنل کولرگازی LG است.

لطفا با مشاهده‌ی این کد خطا، برق کولر گازی را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید؛ سپس دستگاه را روشن کنید. در صورتی که مجدد ارور CH02 روی نمایشگر کولرگازی نمایان می‌شود، نیاز به بررسی دستگاه از سوی تکنسین می‌باشد.

ارور CH06 کولر گازی ال جی


ارور CH06 مربوط به بروز خطا در سنسور لوله‌ی خروجی پنل کولرگازی ال جی است.

در صورتی که کولر گازی شما ارور CH06 نمایش می‌دهد، برق کولر گازی را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید؛ سپس دستگاه را روشن کنید. در صورتی که مجدد ارور CH06 روی نمایشگر کولرگازی نمایان می‌شود، نیاز است دستگاه شما از سوی کارشناس ماهر بررسی و در صورت نیاز تعمیر شود.

ارور CH12 کولرگازی LG


ارور CH12 مربوط به بروز خطا در سنسور میانی لوله ی پنل کولرگازی LG است.

برای رفع ارور CH12 کولر گازی ال جی، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید؛ سپس دستگاه را روشن کنید. در صورتی که مجدد ارور CH12 روی نمایشگر کولرگازی نمایان می‌شود، دستگاه را برای عیب یابی و تعمیر به کارشناس مجرب تحویل دهید.

ارور CH53 کولر گازی ال جی


ارور CH53 مربوط به بروز اختلال در ارتباط میان پنل و یونیت بیرونی کولرگازی LG است.

لطفا برای رفع این کد خطا، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید؛ سپس دستگاه را روشن کنید. چنانچه مجدد ارور CH53 روی نمایشگر کولرگازی نمایان می‌شود، نیاز است دستگاه را به تعمیرگاه مجاز کولر گازی ال جی تحویل دهید.

ارور CH09 کولر گازی LG


ارور CH09 مربوط به بروز اختلال در برد Option کولرگازی ال جی است.

اگر کولر گازی شما کد خطای CH09 نمایش می‌دهد، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید؛ و بعد دستگاه را روشن کنید. چنانچه کولر گازی مجدد ارور CH09 می‌دهد، برای بررسی دستگاه از طرف کارشناس ماهر اقدام نمایید.

ارور CH10 کولرگازی ال جی


ارور CH10 ایراد موتور فن پنل کولرگازی ال جی است.

در صورت مشاهده‌ی کد خطای CH10 بر روی پنل کولر گازی ال جی، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید؛ سپس دستگاه را روشن کنید. در صورتی که مجدد کولر گازی کد خطای CH10 روی نمایش می‌دهد، نیاز است کولر گازی از سوی کارشناس بررسی و در صورت نیاز تعمیر شود.

ارور CH21 کولر گازی LG


ارور CH21 مربوط به جریان برق بالای لحظه‌ای، قفل شدن کمپرسور، اتصالات نادرست کابل‌های داخلی دستگاه و… در کولر گازی ال جی است.

لطفا در صورت مشاهده‌ی خطای CH21 بر روی نمایشگر کولر گازی، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نموده و سپس دستگاه را روشن کنید. در صورت مشاهده‌ی ارور CH21 بر روی نمایشگر کولرگازی، دستگاه را برای بررسی و رفع عیب به تکنسین ماهر کولر گازی تحویل دهید.

ارور CH22 کولر گازی ال جی


ارور CH22 مربوط به ولتاژ ورودی پایین، ایراد برد و… در کولر گازی ال جی است.

لطفا در صورتی که کولر گازی شما پیغام CH22 نمایش می‌دهد، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید و بعد دستگاه را روشن کنید. داگر دستگاه مجدد ارور CH22 روی نمایشگر کولرگازی نمایان می‌شود، نیاز به بررسی دستگاه از سوی تکنسین وجود دارد.

 

ارور CH26 کولر گازی LG


ارور CH26 مربوط به قفل شدن کمپرسور، فن یونیت بیرونی، برد و … در دستگاه کولرگازی LG است.

اگر دستگاه کولر گازی شما ارور CH26 نمایش می‌دهد، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید؛ سپس دستگاه را روشن کنید.در صورت مشاهده‌ی مجدد ارور CH26 روی نمایشگر کولرگازی، دستگاه را برای تشخیص عیب و تعمیرات به کارشناس ماهر تحویل دهید.

ارور CH29 کولرگازی ال جی


ارور CH29 مربوط به مشکل کمپرسور و جریان بالای فاز کمپرسور در دستگاه کولرگازی LG است.

برای رفع ارور CH29 کولر گازی ال جی، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید و بعد دستگاه را روشن کنید. اگر مجدد ارور CH29 روی نمایشگر کولرگازی نمایان می‌شود، نیاز به بررسی کولر گازی از طرف تکنسین و رفع عیب وجود دارد.

ارور CH40 کولر گازی LG


ارور CH40 مربوط به مشکل سنسور و یا قسمت حسگر مدار برد کولر گازی ال جی است.

برای رفع ایراد لطفا برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید و سپس دستگاه را روشن کنید. در صورت مشاهده‌ی مجدد ارور و کد خطای CH40 روی نمایشگر کولرگازی، برای بررسی دستگاه از سوی یک تعمیرگاه مطمن اقدام کنید.

ارور CH41 کولر گازی ال جی


ارور CH41 مربوط به مشکل سنسور لوله‌ی کمپرسور کولرگازی ال جی است.

لطفا در صورت مشاهده‌ی این کد خطا، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نموده و سپس دستگاه را روشن کنید. در صورتی که مجدد ارور CH41 را روی نمایشگر کولرگازی مشاهده می‌کنید، برای بررسی و رفع ایراد دستگاه اقدامات لازم را انجام دهید.

ارور CH44 کولرگازی LG


ارور CH44 مربوط به بروز ایراد در سنسور دمای هوای کولرگازی ال جی است.

برای برطرف شدن خطای CH44 کولر گازی ال جی، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نموده و سپس دستگاه را روشن کنید. در صورتی که مجدد ارور CH44 روی نمایشگر کولرگازی نمایان می‌شود، نیاز است دستگاه را برای بازدید و رفع عیب به کارشناس ماهر بسپارید.

ارور CH45 کولر گازی LG


ارور CH45 مربوط به بروز ایراد در سنسور لوله ی کندانسور کولرگازی ال جی است.

لطفا در صورت مشاهده‌ی ارور و کد خطای CH45 بر روی کولر گازی، برق دستگاه را برای مدت 10 دقیقه قطع کرده و بعد دستگاه را روشن کنید.اگر مجدد دستگاه خطای CH45 نمایش می‌دهد، نیاز به بررسی و احتمالا نیاز به تعمیرات دارد.

ارور CH46 کولر گازی ال جی


ارور CH46 مربوط به بروز ایراد در سنسور لوله‌ی کمپرسور کولرگازی ال جی است.

برای رفع ایراد دستگاه، برق دستگاه را برای مدت 10 دقیقه قطع نموده و سپس دستگاه را روشن کنید. اگر مجدد کولر گازی پیغام خطای CH46 می‌دهد، دستگاه را برای تعمیر به تعمیرگاه بسپارید.

ارور CH60 کولر گازی LG


ارور CH60 مربوط به بروز ایراد در برد کولرگازی LG است.

برای برطرف شدن ارور CH60 کولر گازی ال جی، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع کنید؛ سپس دستگاه را روشن نمایید. در صورت مشاهده‌ی مجدد ارور CH60، برای بررسی و رفع ایراد دستگاه کولر گازی ال جی اقدام کنید.

ارور CH61 کولر گازی ال جی


ارور CH61 مربوط به دمای بالا و اختلال در سنسور لوله‌ی کندانسور کولرگازی ال جی است.

لطفا برای رفع ایراد و ارور CH61 برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نموده و بعد دستگاه را روشن کنید. اگر کولر گازی مجدد خطای CH61 نمایش دهد، احتمال می‌رود مشکلی وجود دارد و می‌بایست دستگاه از سوی کارشناس ماهر بررسی شود.

ارور CH62 کولرگازی LG


ارور CH62 مربوط به دمای بالای برد کولرگازی ال جی می‌باشد.

در صورت مشاهده‌ی پیغام CH62 بر روی نمایشگر کولر گازی ال جی، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نموده و سپس دستگاه را روشن کنید. در صورت عدم رفع ایراد ارور CH62، می‌بایست کارشناس از دستگاه بازدید کنند.

ارور CH67 کولر گازی ال جی


ارور CH67 مربوط به بروز اختلال در فن یونیت بیرونی کولرگازی ال جی است.

لطفا برای رفع ایراد، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نموده و سپس دستگاه را روشن کنید. اگر مجدد ارور CH67 روی نمایشگر کولرگازی نمایان می‌شود، نیاز به بررسی دستگاه از سوی تکنسین وجود دارد.

ارور CH05 کولر گازی ال جی


علت ارور CH05 قطعی ارتباط پنل و یونیت بیرونی کولرگازی ال جی به مدت سه دقیقه است.

این قطعی ارتباط معمولا به دلایل زیر اتفاق می‌افتد:
  1.     مشکل در کابل ارتباطی بین پنل و یونیت بیرونی و یا اتصال نادرست کانکتورهای ترمینال برق
  2.     ولتاژ ورودی نامناسب
  3.     ایراد برد یا راکتور دستگاه
  4.     عدم اتصال کابل شیلد و یا ارت کولر گازی
  5.     نصب یونیت بیرونی نزدیک کابل فشار قوی و یا تابلو برق
برای رفع عیب، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید؛ سپس دستگاه را روشن کنید. در صورتی که مجدد CH05 روی نمایشگر کولرگازی نمایان می‌شود، نیاز به بازدید کولر گازی و در صوت نیاز تعمیرات دستگاه می‌باشد.
ارور CH05 کولر گازی
نیاز به خدمات تعمیر کولرگازی ال جی دارید؟ برای بررسی و رفع ایراد کولرگازی ال جی در کنار شما هستیم.

 

ارور CH32 کولرگازی LG


ارور CH32 مربوط به دمای بالا در محدوده‌ی کمپرسور کولر گازی ال جی است.

لطفا در صورتی که کولر گازی شما دچار این مشکل شده است، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع کرده و سپس دستگاه را روشن نمایید. اگر کولر گازی مجدد خطای CH32 روی نمایشگر نشان می‌دهد، نیاز به بررسی و رفع عیب وجود دارد.

ارور CH47 کولر گازی ال جی


ارور CH47 مربوط به بروز خطا در سنسور یونیت بیرونی کولر گازی الجی است.

برای رفع ایراد، لطفا برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نموده و سپس دستگاه را روشن کنید. اما اگر ارور CH47 رفع نشد، احتمال خرابی دستگاه وجود دارد و توصیه می‌کنیم دستگاه را به تعمیرگاه مطمئن بسپارید.

پیغام PO کولرگازی ال جی


پیغام PO مربوط به حالت JET COOL کولر گازی ال جی می‌باشد.

هنگامی که شما عملکرد JET را انتخاب می‌کنید، دستگاه به مدت نیم ساعت با سرعت بالا و دمای پایین سرمایش محیط را تامین می‌کند. این عملکرد با تغییر تنظیمات دما لغو می‌شود.
علامت PO به مدت نیم ساعت بر روی نمایشگر کنترل و برای برخی از دستگاه‌ها بر روی نمایشگر پنل نیز نمایش داده می‌شود. این عملکرد پس از نیم ساعت به پایان می‌رسد.
برخی از مدل‌ها حالت گرمایش سریع (Jet Heating) نیز دارند.

po

 

پیغام FL کولر گازی


پیغام FL کولرگازی پرتابل LG مربوط به چیست؟

این پیغام مربوط به پرشدن مخزن آب کولرهای پرتابل است. به کولر‌های پرتابل لوله‌ی درین برای تخلیه‌ی رطوبت وصل نمی‌شود، زیرا داخل دستگاه مخزن وجود دارد و بعد از پر شدن مخزن دستگاه پیغام (FULL WATER) نمایش می‌دهد.
بعد از مشاهده‌ی این پیغام ابتدا درپوش پلاستیکی پشت دستگاه را خلاف عقربه‌های ساعت باز نمایید.
سپس درپوش دوم (درپوش لاستیکی) را به سمت بیرون بکشید تا خارج شود و آب تخلیه گردد.
در صورتی که مخزن خالی شده، اما باز هم این پیغام تکرار می‌شود، لازم است دستگاه از سوی کارشناس تعمیر کولر گازی ال جی بررسی شود.

ارورهای کولر گازی LG (چشمک ها)


کولرگازی ال جی
ارورهای آن دسته از کولر­های گازی که صفحه نمایش ندارند، به صورت چشمک زدن چراغ‌ها نمایش داده می‌شود.
در برخی کولرهای گازی اینورتر، خطاها با روشن شدن چراغ­‌های برد یونیت بیرونی دستگاه مشخص می‌شود. در مدل­‌های غیر اینورتری که صفحه نمایش ندارند نیز، خطا با روشن شدن چراغ­‌های پنل کولرگازی نمایان می­‌شود.
توجه داشته باشید که هنگام نمایش ارور در دستگاه کولرگازی، برق دستگاه را به مدت 10 دقیقه قطع نمایید؛ سپس دستگاه را روشن کنید.
در صورتی که همچنان چراغ­‌های کولرگازی چشمک می‌­زند، نیاز به بررسی دستگاه از سوی تکنسین وجود دارد.
در این صورت برای بررسی و تعمیر کولرگازی ال جی از سوی کارشناسان ماهر اقدام نمایید؛ گلدیران همراه با کارشناسان خبره در این زمینه، در کنار شماست.

چنانچه تمایل دارید در مورد علت چشمک زدن چراغ­‌های کولرگازی بیشتر بدانید، می‌توانید در ادامه راهنمای نحوه­‌ی ارورخوانی کولر ال جی را مطالعه نمایید.

نحوه‌ی ارورخوانی از روی چشمک­‌ها­ی پنل کولرگازی ال جی

در مدل‌هایی که چراغ­‌های پنل کولرگازی هنگام ارور چشمک می‌­زند، با توجه به اینکه کدام چراغ و چند مرتبه روشن می‌شود، می‌توان شماره­‌ی خطا را تشخیص داد. نشانگر کولرهای گازی ال جی یکی از سه نوع زیر است:

 مدل نوع اول:

چراغ Plasma نشان­ دهنده­‌ی عدد دهگان و Power نشان­ د‌هنده­‌ی یکان عدد ارور می­‌باشد.
برای مثال اگر چراغ Plasma یک مرتبه و چراغ Power دو مرتبه چشمک بزند، خطای کولرگازی ال جی عدد 12 است.

ارورهای کولرگازی ال جی

 مدل نوع دوم:

چراغ Heating نشان­ دهنده­‌ی عدد دهگان و Cooling نشان­ دهنده‌­ی‌ عدد یکان خطا است.
برای مثال اگر چراغ Heating دو مرتبه و چراغ Cooling یک مرتبه چشمک بزند، خطای دستگاه عدد 21 خواهد بود.

ارورهای کولرگازی ال جی
 مدل نوع سوم:

چراغ Sleep (علامت ستاره) نشان ­دهنده­‌ی عدد دهگان و Power نشان­ دهنده­‌ی عدد یکان ارور می‌­باشد.

نحوه‌ی ارورخوانی از روی چشمک­ LED های برد یونیت بیرونی کولر گازی ال جی

در مدل‌هایی که LEDهای روی برد یونیت بیرونی برای نمایش ارور چشمک می‌­زند، ممکن است برد دارای یک و یا دو عدد LED باشد و نحوه­‌ی ارورخوانی هر کدام تفاوت دارد.

  • بردهای تک LED

آن دسته از کولرهای گازی که بر روی برد یونیت بیرونی، یک LED دارند، چشمک زدن اول مربوط به عدد دهگان ارور و سپس با فاصله‌­ی 1 ثانیه‌­ای چشمک زدن دوم مربوط به عدد یکان ارور می‌شود. ارور مجدد با فاصله‌­ی 2 ثانیه تکرار می­‌شود.

برد کولرگازی ال جی
برد کولرگازی ال جی
  • بردهای دو LED

مدل‌هایی که بر روی برد یونیت بیرونی دو LED دارند، LED قرمز دهگان کد خطا و LED سبزرنگ، عدد یکان را نمایش می­‌دهد. برای مثال اگر LED قرمز 2 مرتبه و LED سبز 1 مرتبه روشن شود، خطای دستگاه کد 21 است.


شرح علت خطاها

پس از تشخیص عدد ارور می توانید به شرح باقی خطاهای کولرهای گازی ال جی در همین صفحه مراجعه کرده و دلیل خطا را مشاهده نمایید.

 

 

عملکرد فیلتر Plasma در کولر گازی LG


علامت مقابل نشان دهنده‌ی فعالیت فیلتر پلاسما به منظور تصفیه‌ی هوای محیط است.
این فیلتر گاهی با نام فیلتر پلاسما یا فیلتر Plasmaster معرفی می­‌شود. فیلتر یونایزر، با انتشار یون و واکنش حاصل از آن، ذرات و برخی باکتری و میکروب‌ها را از میان می­‌برد. عملکرد این فیلتر با انتخاب کلید مربوط به آن از روی کنترل کولر گازی ال جی شروع می‌­شود. در آن دستگاه از کولرهای گازی که صفحه نمایش دارند، هنگامی که فیلتر پلاسما روشن است، علامت مقابل بر روی پنل کولرگازی نمایان می‌شود.

فهرست خطاها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *